zvoľte si
dizajn
stránky

Banán Čokoláda

....a aj nás dostalo!!!!

Hra PUNK ROCK skúma problémy a svet skupiny dnešných tínedžerov, ktorí sa pripravujú na maturitu a plánujú štúdium  na vysokej škole. Žijú svoje každodenné životy...až kým.....
 
18.apríla.2018 sa študenti 3. ročníka zúčastnili predstavenia, ktoré vzniklo v spolupráci s Národným koordinačným strediskom pre riešenie problematiky násilia na deťoch a Ministerstvom školstva SR. a ktoré veľmi prirodzeným a nám blízkym jazykom hovorí o tolerancii a násilí. 

 

Názor študentky
Je to príbeh o siedmich tínedžerov, ktorých sa nejakým spôsobom dotýka šikana. Či sú už priamo šikanovaní, šikanujú alebo sú len bábkami, ktoré sa na to všetko prizerajú. Mladí herci stvárnili svoje postavy tak veľmi presvedčivo, že sme až miestami nevedeli, či to len hrajú alebo sa to deje naozaj. Je ťažké určiť žáner tejto hry... Zo začiatku sa javí ako komédia, neskôr ako tragédia. Všade prítomný čierny humor celej hre dodával zvláštny šmrnc, ktorý nútil diváka naďalej napäto pozerať. Predely medzi jednotlivými scénami dávali možnosť nadýchnuť sa a domyslieť si svoju pointu. Po konci predstavenia sme mali možnosť besedovať s režisérom a psychológmi tejto hry. Prediskutovali sme všetky zaujímavé vnútorné zmeny postáv, ich konanie i problematiku  samotného šikanovanie na školách. Tento poburujúco pravdivý príbeh nenechá nikoho chladným. A rovnako sme odchádzali aj my. Plní prevratov a s dobrou témou na premýšľanie.

Julka Frčková. 3.B