zvoľte si
dizajn
stránky

Banán Čokoláda

Mois de la francophonie

Zo strednej na vysokú: štúdium vo francúzskom jazyku           
Dňa 2.marca 2018 sa 9 našich študentov francúzskeho jazyka (klasická sekcia) zúčastnilo na prezentácii štúdia francúzskeho jazyka na UMB v Banskej Bystrici.

Podujatie sa uskutočnilo na pôde Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB. Po úvodných slovách študenti mali možnosť zoznámiť sa so štúdiom francúzskeho jazyka na jednotlivých fakultách UMB a to cez päť workshopov, ktoré boli pre nich pripravené pod názvami: Prekladateľ, Učiteľ, Ekonóm, Diplomat a Kultúrne štúdiá. A tu je postreh jednej zo zúčastnených študentiek:
 
„Už od momentu kedy sme všetci sedeli v sále som cítila priateľskú atmosféru. Oceňujem to, ako bolo všetko pripravené, načasované a prehľadné. V jednotlivých odboroch sa mi páčili aktivity na záver, ako napr. simulácia situácie na veľvyslanectve alebo púšťanie záznamov tlmočníctva a chýb, ktorých sa tlmočníci dopúšťali. Bol to pekne strávený deň, dokonca aj s obedom a kvízom s perfektnými výhrami na záver. Myslím že aj iné vysoké školy by si mohli brať príklad. Určite som sa dozvedela veľa nových informácií o odboroch, ktoré sa tu dajú študovať, taktiež aj o zahraničných stážach a možnosti dvojitého diplomu. Kľudne by som si to znova zopakovala, keď už nie kvôli odborom, tak aspoň kvôli kvízu. :D“
Ema Slivková 3.C