zvoľte si
dizajn
stránky

Banán Čokoláda

Výmena

V dňoch 8.2. – 16.2. prišli k žiakom I.L a II.L na výmenu ich korešpondenti z Francúzska. Víkend strávili individuálne v rodinách a cez týždeň sme sa všetci spoločne stretávali a podieľali na rôznych aktivitách v škole alebo aj mimo nej, v okolí Banskej Bystrice.

Žiaci I.L hostili spolužiakov zo Sèvres pri Paríži. V pondelok sme strávili v škole, kde nás privítala pani riaditeľka a potom sme pokračovali vyučovacou hodinou francúzskeho jazyka a žiaci v zmiešaných skupinkách vytvorili fotoromány na určitú tému. Deň sme si spestrili volejbalovým zápasom a francúzsko-slovenským kvízom. V utorok sme išli n a exkurziu do Štiavnických baní a do mesta Banská Štiavnica, kde sme sa zúčastnili na rôznych workshopoch a večer nám spríjemnilo vystúpenie folklórneho súboru Mladosť. V stredu sme objavovali Banskú Bystricu, múzeum SNP a hudobné átrium a večer nám obohatil moderný tanec v Štúdiu tanca. Vo štvrtok sme mali celodenný výlet na Oravský hrad, odkiaľ sme sa šli kúpať do Bešeňovej a na záver výborná tradičná večera v Kolibe u Krištofa, kde sme spoločne vyhodnotili celý týždeň a víťazom súťaží odovzdali ceny. V piatok ráno sme našich francúzskych priateľov odprevadili na cestu domov s konštatovaním, že sme strávili krásny týždeň a že sa v apríli tešíme na našu cestu do Paríža.
K žiakom II.L prišli na návštevu spolužiaci z La Pommeraye pri Angers vo štvrtok 8.2., takže ešte pred víkendom v rodinách sme sa mohli všetci stretnúť v piatok v škole, kde sme sa po privítaní pani riaditeľkou začali spoznávať pri rôznych hrách a spoločne sme išli objavovať Banskú Bystricu vďaka zábavnej hre, ktorú pripravili dievčatá z II.L. V pondelok sme sa vybrali na prechádzku do Španej Doliny a večer sme sa vrátili do školy, aby sme spoznali jej nočné čaro. Po noci strávenej v škole sme šli na prehliadku múzea SNP a večer na folklórne predstavenie. V stredu sme sa vydali na túru na Pustý hrad a večer na predstavenie do Štúdia tanca. Štvrtok je tradične venovaný celodenným výletom a my sme si vybrali Bystriansku jaskyňu, Štrbské pleso, kúpanie v Tatralandii a zavŕšili sme to rozlúčkovou večerou v Kolibe. V piatok sme našich kamarátov odprevadili a po nádhernom týždni sa tešíme na opätovné stretnutie v apríli.