zvoľte si
dizajn
stránky

Banán Čokoláda

2.L bola vo Francúzsku

Bilingválna sekcia sa aj tento rok činí: naposledy to bola výmena - misia severozápadné Francúzsko, mestečko La Pommeraye v blízkosti väčšieho mesta Angers, v údolí rieky Loiry.
Išlo o druhú časť výmeny : naši Francúzi u nás boli ešte vo februári. Na Slovensku sa im páčilo, čoho dôkazom bolo smutné lúčenie, ale vedeli sme, že sa čoskoro stretneme.
Náš pobyt, ktorý trval vrátane cesty od 22. apríla do 2. mája, sme si samozrejme užili, aj keď nám náladu skúšalo všeličo - od nepríjemného počasia, keď vás pred zimou nezachránia ani tri tričká a dve bundy, až po zdĺhavú cestu tam a naspäť so zastávkou v Štrasburgu. Počas týždňa sme sa šli pozrieť do blízkej vinice a na ťažbu soli pri mori, obzreli sme si krásne starobylé mestá a priamo sme sa zúčastnili na vyučovaní v miestnom gymnáziu. Bývali sme v rodinách našich korešpondentov, čiže sme mohli zblízka objavovať ich zvyky a kultúru a samozrejme si s nimi pokecať a vyskúšať, ako sme na tom s francúzštinou.
Výmena bola príjemná a mnohým z nás už teraz chýbajú naši koreši a ich kraj - dúfame, že sa s nimi ešte niekedy uvidíme.
Alžbeta Námešná