zvoľte si
dizajn
stránky

Banán Čokoláda

Fyzikálny Náboj

V piatok 4. novembra 2016 sa 10 žiaci nášho gymnázia zúčastnili medzinárodnej súťaže s názvom „Fyzikálny Náboj“, ktorá sa každoročne organizuje v Bratislave.
Fyzikálny Náboj je súťaž medzi päťčlennými tímami stredoškolákov, ktoré reprezentujú svoju školu. Žiaci počas dvoch hodín riešia fyzikálne úlohy, ktoré nie sú bežnými úlohami, ale sú netradičné, kreatívne a rozvíjajú fyzikálne myslenie. Každoročne sa v rovnakom čase táto súťaž koná aj v okolitých štátoch. Tento rok sa do nej zapojili žiaci Českej republiky, Maďarska a Poľska.
Keďže sme v tejto súťaži každoročným účastníkom, rozhodli sme sa tento rok vyslať dve družstvá a vytvoriť tak Tím Juniorov (J. Jánošík,  S. Čavoj, M. Čerman, D. Chrušč, J. Priner) a Tím Seniorov (J. Barabasová, M. Grego, J. Lipták, M. Okánik, P. Kottman), keďže súťaž je organizovaná v dvoch kategóriách.
Súťaž bola opäť plná napätia, energie a „fyzikálnej bojovnosti“, s ktorou si žiaci nášho gymnázia dokázali poradiť. Náš Tím Seniorov sa z celkového počtu viac ako 40 tímov vo svojej kategórii umiestnil na krásnom 4. mieste, za čo gratulujeme všetkým jeho členom. Zahanbiť sa nenechal ani Tím Juniorov, ktorý sa súťaže v danom zložení zúčastnil prvýkrát a skončil v prvej tretine z celkového počtu opäť viac ako 40 tímov. Obom zúčastneným tímom ešte raz gratulujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže.
Mgr. E. Bayerl