zvoľte si
dizajn
stránky

Banán Čokoláda

Máme držiteľku Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu (DofE)

DofE je medzinárodný vzdelávací program, ktorý pred šesťdesiatimi rokmi založil princ Philip, manžel britskej kráľovnej a dodnes je jeho patrónom. Ročne ho realizuje 1,3 milióna mladých ľudí vo veku od 14 do 24 rokov v 140tich krajinách sveta. Na Slovensku sa v pilotnom ročníku 2015/2016 zapojilo 181 účastníkov. Medzi prvými bola aj naša žiačka Katarína Kováčová z III.L triedy.
Bronzový odznak medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu, jej v utorok 21.6.2016 v Primaciálnom paláci odovzdal veľvyslanec Veľkej Británie za účasti prezidenta republiky SR pána Andreja Kisku. Od budúceho školského roka sa naša škola zapája do medzinárodného vzdelávacieho programu DofE a cenu vojvodu z Edinburgu budú môcť získať ďalší naši žiaci. Koordinátormi projektu na škole budú Mgr. Martin Holéczy, PhD., Mgr. Anna Šullová a Mgr. Nina Dvorská.
K oceneniu srdečne blahoželáme!

https://www.prezident.sk/article/prezident-zablahozelal-absolventom-medzinarodnej-ceny-vojvodu-z-edinburghu/