zvoľte si
dizajn
stránky

Banán Čokoláda

GJGT opäť v Štátnej opere v Banskej Bystrici

V utorok 6. 2. 2018, kedy naša škola otvorila dvere záujemcom o štúdium, sme my, žiaci tretieho ročníka, otvorili svoju náruč kultúre a nechali sa unášať v objatí hudby.                                            

Don Pasquale
Kto by bol povedal, že maestro Donizetti zvládol napísať toto dielo len za rekordných jedenásť dní! Opera, ktorá sa nesie v duchu tradície talianskeho bel canta, je totiž ozajstným kompozičným klenotom. Podmanivé melódie a typická Donizettiho koloratúra v podobe trilkov, rýchlych behov či skokov vynikajúco podporujú laškovný charakter príbehu. I keď samotný námet je tak trochu ošúchaný, autor mu dáva nový rozmer – ukazuje nám totiž, že svet nie je čierno-biely a aj ten samopašný starý lišiak Don Pasquale, ktorého mladí tak nepekne vodia za nos, je vlastne dobrák.
Veľký obdiv patrí Michaele Popik Kuštekovej v úlohe Noriny, ktorá svoju rolu zvládla naozaj bravúrne a náročný part odspievala s ohromujúcou ľahkosťou. Práve kvalita hudobného prejavu, ako aj znamenité kulisy a kostýmy posilnili účinok tohto diela na diváka a sme radi, že sme sa tomuto účinku mohli plne oddať aj my.

 Branko Hossa, 3.D.