zvoľte si
dizajn
stránky

Banán Čokoláda

GymnAFest vol.1

V rámci Francúzskej kultúrnej jesene zorganizovala Alliance Française v Banskej Bystrici 15. septembra 2017 hudobný festival s mládežou z Banskej Bystrice (Gymnázium J.G.Tajovského, Katolícke gymnázium, Gymnázium Andreja Sládkoviča) a zo Zvolena (Gymnázium Ľ. Štúra). Ja som mala to šťastie, že som na tejto novej udalosti, ktorú sme nazvali GymnAFest, mohla spievať. Spolu nás bolo 11 skupín s viac ako 30 hudobníkmi. Viacerí z nich sa stali známymi vďaka súťaži vo frankofónnej piesni „Spievam po francúzsky“.
Všetko sa uskutočnilo medzi 16:00 a 21:00. Večer plný hudby, palaciniek a sendvičov na francúzsky spôsob, so skvelou atmosférou a v spoločnosti našich spolužiakov a učiteľov francúzštiny. V Centre nezávislej kultúry – Záhrada sa francúzština v hovorenej alebo spievanej podobe ozývala zovšadiaľ. Každá skupina mohla zahrať 4 alebo 5 piesní, z ktorých aspoň polovica musela byť vo francúzštine. Skupiny nasledovali plynulo jedna za druhou, spolupráca so zvukárom bola vynikajúca.  
Ako posledná na scénu vystúpila skupina Coquillette, ktorá je už známa v hudobných kruhoch v Banskej Bystrici. GymnAFest sme zakončili energickou jam session, ktorej sa zúčastnili mnohí účinkujúci. Všetci sme sa výborne zabavili a dúfame, že sa uskutoční aj druhý ročník tejto udalosti.
Laura Prachárová, V.L
Foto: Katka Paľová