zvoľte si
dizajn
stránky

Banán Čokoláda

Úspechy maturanta Martina Okánika

Už niekoľko rokov dosahuje mimoriadne úspechy v oblasti astronómie a fyziky. Posledný veľký úspech dosiahol počas prázdninv dňoch 16. - 24. 7. 2017 v Indonézii v meste Yogyakarta, kde  sa uskutočnil 48. ročník Medzinárodnej fyzikálnej olympiády (International Physics Olympiad - IPhO)
 

 Už niekoľko rokov dosahuje mimoriadne úspechy v oblasti astronómie a fyziky. Posledný veľký úspech dosiahol počas prázdninv dňoch 16. - 24. 7. 2017 v Indonézii v meste Yogyakarta, kde  sa uskutočnil 48. ročník Medzinárodnej fyzikálnej olympiády (International Physics Olympiad - IPhO). 

Slovenskú delegáciu tvorili 5 žiaci vybraní na základe výsledkov dosiahnutých na celoštátnom kole Fyzikálnej olympiády a počas výberového sústredenia pred IPhO, dvaja vedúci výpravy a dvaja pozorovatelia. Na súťaži sa zúčastnilo 394 súťažiacich z 86 krajín. Usporiadatelia pripravili v súlade so sylabom IPhO zaujímavé, ale veľmi náročné úlohy - tri teoretické a dve experimentálne. Pre Slovensko to bol úspešný ročník, všetkých päť reprezentantov získalo medaily, jednu zlatú a štyri bronzové.
 
Naše gymnázium bolo na podujatí nadštandardne zastúpené -  Martinom Okánikom a čerstvým absolventom našej školy  Jozefom  Liptákom, v súčasnosti študujúci fyziku na Karlovej univerzite v Prahe, ktorý vybojoval v tvrdej konkurencii zlatú medailu. Martin Okánik zo súčasnej V.L triedy sa domov vracal s bronzovou medailou.